تازه های یونا

سلام

پنج شنبه صبح یونا رو بردیم دکتر برای پاش آنتی بیوتیک داد و یه پماد و گفت پانسمانش رو مرتب عوض کنیم و بتادین و پماد بزنیم.کف پاش کبود شده بود ولی الان بهتر شده.خودش که اصلا اهمیتی نمیداد و نمیده و همچنان بدو بدو وبپر بپر و وروجک بازیاش ادامه داره.فقط من و بابا سعید نگرانیم.تنها مشکلش اینه که با پای پانسمان شده نمیتونه  کفش بپوشه که اون رو هم حل کرده و وقتی میبینه اصرارش برای پوشیدن کفش بی نتیجه است خودش روبه زور از بغل ما در میاره و بدون کفش هر جا بخواد راه میوفته.اون شب که پاش برید عمو سجاد براش پانسمان کرد و حالا هر دفعه که براش پانسمان میکنیم میگه: عمو سجاد هم بلده هاعمو سجاد هم بلده از این چسبا بزنه.یادت میاد؟

پنج شنبه افطار دعوت عمو وحید و خاله میترا و محمد کوچولوبودیم.با هم رفتیم رستوران و بعد از اون بچه ها رو بردیم پارک ساحلی کیان پارس.موقع جدا شدن یونا اینقدر گریه کرد که دوست داره محمد بیاد خونمون و خاله میترا دلش نیومدکه اشکای یونا رو ببینه و اومدن یه خورده پیشمون نشستن و ساعت دوازده بود که رفتم و باز هم آقای یونای ما کلی پشت سرشون گریه کرد.جالبه که حاضر نیست بدون من و بابا سعیدش جایی بره و دوست داره همه بیان پیشش.فکر کنم برای اینه که صبحها میبریمش پیش پرستار یه احساس ناامنی میکنه و شایدهم عادت نکرده بدون ما جایی بره.نمیدونم کدومه؟

بیرون که بودیم یه صدایی میومد و یونا فکر میکردهواپیماست میگفت: هواپیماستا.ببین هواپیما.اینم یه هواپیمای دیگه.چند تا هواپیما.دیدیش؟

جمعه هم با هم اتاقشو تمیز کردیم .

 ظهر هم فلورا و ابوالفضل اومدن و با هم بازی کردن.به اتاقش میگه: اتاق من.مثلا وقتی ازش میپرسم یه چیزی کجاست ؟ یا یونا کجایی؟ میگه : تو اتاق من.

جمعه بعد از ظهر هم طلسم سه ساله جگر نخوردن رو شکستیم و سه تایی افطار رفتیم زیتون و یه جگر حسابی خوردیم.تو طول بارداری برای اینکه جگر برای جنین خوب نیست جگر نخوردم و بعد از اون هم چون میترسیدم به یونا جگر بدم خودم هم نخوردم.(آخه من و بابا سعید و یونا بدون هم چیزی نمیخوریم).گل پسرم برخلاف مامانش که اینقدر جگر دوست داره خوشش نیومد و براش پیتزا گرفتیم.وروجک مگه مینشست با جوراب و بی کفش وروجک بازی میکرد.

یادم رفت بگم موهاشو که کوتاه کرده بودیم سرشو تکون میداد و میگفت: موهام کو؟موهام رو کوتاه کردم.

جدیدترین پروژه های آقا یونا:

یک) ریختن آب تو نمک پاشی که تا نیمه اش نمک بود و پاشیدن به میزو موکت هاست.و ما الان در ساحل با نمکهای ته نشین شده در آب زندگی میکنیم.

دو)کندن  برچسب و یه تیکه از ماشین شارژی(اینها جدیدترین هاست بماند طوطی سخنگوی کادو تولدش که نجوا بهش داد به سخن گفتم نرسید و کمتر از یه ساعت لال شد و یه بالش شکسته شد و ...)

تو تلوزیون عموی همکارم رو که رییس ... است داشت صحبت میکرد:

من به بابا سعید : این عموی آقای ... است.

یونا : کو؟کدوم؟کدوم عموی عمو ... است؟

من : این عموهه مامانی ببینش.

یونا : میخوام.عمو ... میخوام.میخوام برم پیشش.

من : چیکارش داری عزیزم؟

یونا : میخوام بوسش کنم.

تو راه اداره به خونه بودیم بهش گفتم : اگه تو ماشین بنشینی و نایستی میگم بابا سعید سه تا بستنی یخی آلبالویی برای سه تاییمون بگیره بخوریم.حالا شما بگو برای کی بگیره؟

یونا : برای اوننا(یونا). مامان لیلی. من. بابا سعید.

داشتیم با هم خمیر بازی میکردیم یونا یه چیزی درست کرد و نشونم داد و گفت:

إه خردوش(خرگوش).مثل دیشب.که چشش(چشمش) رو گذاشتیا.یادت میاد؟میایی؟

من : کجا بیام پسرم؟

یونا:میایی دوباره درست کنی؟(شب قبل براش با خمیر خرگوش درست کرده بودم و برای خرگوشه چشم و لب و  ... گذاشته بودم)

با ریحانه(همسایه واحد رو به رو)بازی میکردن که یه تیکه از ماشین شارژی کنده شدو بحثشون شد :

ریحانه : بده من درستش کنم.

یونا : ای بابا. بده من.پسر بد.بابا سعید درستش میکنه دیگه

ریحانه رفت و عروسک چرا یا به قول یونا ایو ایو رو برداشت.

یونا : اینو بده من بغلش کنم.این مال منه.

ریحانه : پس من میرم خونمون

یونا : برو خونتون.پسر بد.

ریحانه رفت دم در ولی دلش نمیخواست بره و باز اومد تو

یونا : برو دیگه.برو خونتون دیگه.

لامپها رو مرتب روشن و خاموش میکنه.لامپ رو خاموش کردم خیلی جدی و با اخم رفت بالای مبل و دوباره روشنش کرد و گفت : ای بابا.خاموش نکن دیگه.میخوام روشنش کنم.

وقتی میرم دنبالش خونه پرستارش بدون اینکه صدام رو بشنوه صدای قشنگش رو از پشت در میشنوم که میگه : مامانمه.مامانمه ها.مامانم.مامانم.

و در که باز میشه و من رو که میبینه میگه :مامانم اومدی؟سلااام.خوبی؟چطوری؟سلامتی؟سلامت باشی.بابا سعید کجاست؟

 

 

من : پسرم باید خوب غذا بخوری که بزرگ بشی بری مدرسه.

یونا:دوست دارم برم مدرسه.و رو به بابا سعیدش:میای؟تو هم میای با من مدرسه؟

من: پسرم بابا سعید بزرگه قبلا مدرسه.حالا شما باید بری مدرسه.

یونا: میخوام بابا سعید هم بیاد مدرسه

اینم یونا با پای پانسمان شده :

 

/ 26 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان ایلیا

ای بلا چرا با نمکدون اینکار رو کردی لیلی جون خونه نمکین چطوریه بهتر اسم خونتون رو بزارین خونه شور میبینی ... خودمونیم خیلی خوشگل شده[ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

Parmida

سلام خاله سلام یونا جونی مواظب خودت باش ایشالا پات زودی خوب بشه بوس بوس [ماچ][ماچ]

رکسانا مامان آوین

آخی الههههههههههههههی قربون اون پای پانسمانیت برم[بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل][بغل] انشاا.. زودی خوب شی [ماچ][ماچ][ماچ]

مامان نازنین

قربونش برم من که چیزی از بدوبدوهاش کم نمیشه . ببوس این گل پسر ناز و عسلی رو [بغل][بغل][بغل][ماچ][ماچ][ماچ][ماچ]

مامان کوشا

آخی من فدات بشم که پات اوخ شده. مامان لیلی خودت رو ناراحت نکن .اتفاقه دیگه. ولی حالت رو کاملا درک می کنم

زهراسادات

نازی. حسابی کمکت میکنه ها. حالا گاهی هم خونه روبا نمک میکنه.[چشمک] ایشالا پاش زودتر خوب شه. همیشه هم خوش باشید الهی.[ماچ]

پویان و مامان

بمیرم برای این گل پسر مهربون. انشاالله پاش زود زود خوب بشه. [بغل][ماچ]

رویا

وااااااااای نازی [گریه] ایشاالله خوب بشه زود زود [قلب][ماچ]

مهسا مامان کورش

سلام من و کورش کوچولو اومدیم تا از شما دعوت کنیم توی بازی وبلاگی ما شرکت کنید . بازی اینطوریه که شما باید یه عکس از فینگیلتون وقتی خوابه بگیرید و با عنوان بازی وبلاگی "خواب آسمانی" بذارید تو وبلاگتون . بعد هم خود شرکت کننده ها رای میدن و بهترین عکس انتخاب میشه و کل شرکت کنندگان باید نتیجه ی بازی وبلاگی رو با عکس برنده و لینک وبلاگش رو توی یه پست تو وبلاگشون بذارن . اگر موافق بودید عکستون رو بذارید . اگر هم دوست داشتید دوستانتون رو هم به بازی دعوت کنید فقط به من آدرس وبلاگشون رو بهم بدید . بهتون سر می زنم . بای

نسترن مامان باران

اخی خدا چه نمکی هم هست این یونای عزیز...اتاقشم که تمیز شده خودشم یه پارچه آقا عزیزم ایشالا دیگه هیچ وقت و هیچ وقت از این اتتفاقا براش نیفته...[ماچ][بغل][ماچ][بغل][ماچ][بغل]