ما برگشتیم

سلام

ما روز شنبه برگشتیم ولی فلفل خان اون قدر مریضه که فرصت نکردم پست جدید بذارم.از روز جمعه سرما خورده (سرفه,آبریزش بینی و تب)لثه هاش هم متورم شده و احتمالا میخواد دندون در بیاره ولی نمیدونم چرا اینقدرپسرمو اذیت میکنن این دندون موشیا.

شبها تا صبح نمیتونه بخوابه.البته روزها هم تعریفی نداره و همش بهانه میگیره و میگه به به (بغلم کن).هیچ نمیخوره نه غذا نه آبمیوه نه میوه نه شیر.همین غذا نخوردنش روحیه ام رو خرابتر کرده.خواب هم که هیچ.همش بیداره و بهانه میگیره.البته بازی هم میکنه ولی بهانه گیریش بیشتر از بازی کردنشه.ساعت ۴ صبح بلند شده میگه:مامایی مم مم .تشی (ترشی) بلند شدم براش غذا گرم کردم لب نزده بلند شده و با رورووکش بازی میکنه.وقتی میبرم خونه پرستارش اگه بیدار باشه کلی گریه میکنه.

از سفرمون بگم که خیلی خیلی خوش گذشت.هم به من و هم به فلفل.فقط جای بابا سعید خیلی خالی بود.دوشنبه صبح که آقا سجاد زنگ زدن و خبر از پرواز فوق العاده دادن دیدم فرصت خوبی است.ظهر رفتم دنبال فلفل و توی بیست دقیقه وسایلو جمع کردم و با بابا سعید رفتیم فرودگاه.به هیچ کس هم خبر نداده بودم که دارم میام.فقط به داداشم علی زنگ زدم و گفتم به کسی نگه.و ساعت ۲.۳۰ بیاد جلومون.وقتی رسیدیم خونه مامان اینا علی در رو وا کرد و فلفل رو فرستاد تو.همه شوکه شده بودن و کلی ذوق کردن و باورشون نمیشد.خلاصه سفر خوبی بود.فلفل هم کلی شیرین زبونی و شیرین کاری میکرد و دل همه رو برده بود.

میگفت: مامایی

 میگفتم جانم

میخندید و میگفت:عاطی

یعنی دارم مامان عاطی رو صدا میکنم.

همه رو صدا میکرد و میشناخت.بابا گوم(بابا جون),دایی,آننه

هنوزم به خاله آنی و خاله نیلانش میگفت آننه البته اگه بهش بگیم بگو نیلان میگه نینا و بعضی وقتا  هم  میگفت آنی ولی ترجیح میداد جفتشون ررو آننه صدا کنه.

وروجک راه میرفت و میگفت آننه...آننهی... و خودشو براشون لوس میکرد.

خیلی خونه مامان اینا راحت بود و از شیطنت و خرابکاری کم نگذاشت.کسی هم بهش کاری نداشت و همه چیز در اختیارش بود.اگر هم من جلوشو میگرفتم میگفتن بذار راحت باشه و خودشون بهش هر چیزی که دوست داشت میدادن.

قلک بزرگه خاله نیلان , ساعت ,رادیو ,عینک و ...    شکسته شد و شمع سالم تو اتاق خاله نیلان و خاله آنی نموند و همه باجای انگشت فلفل تغییر مدل دادند.

 عاشق عینک و ساعت بابام بود.مامان یه عینک و ساعت مچی که سالم و قشنگ هم بود ولی ازش استفاده نمیکردن داد بهش که بازی کنه رفت پیش بابام و عینک بابا رو از رو چشمش برداشت و اوون یکی عینکه رو بهش داد که بذاره روچشمش و ساعته رو هم پرت کرد و ساعت بابا رو دوباره از زیر تلوزیون برداشت.

عمو سهیل و خاله سمی هم که زحمت کشیدن و براش یه ماشین کنترلی گرفتن .یه پیچ گوشتی کوچولو هم توشه برای باز کردن درب شارژش .فلفل خان بیشتر از این پیچ گوشتیه خوشش اومده و همش میگه پیچ پیچی و با اوون سعی میکنه کنترلشو باز کنه و میگه باطری باتری(فارسی را پاس بدارید.کدومش درسته؟باتری؟باطری؟)

خاله نیلان هم که براش یه سری کلاه و شال و دستکش گرفت که عکسشو میذارم.به دستکش هم میگه دسی

دسی دو معنی داره:

 ۱) دستکش

۲)  بده دست خودم برای هر چیزی

مامانم هم که دیگه نگم بهتره چون با یه چمدون رفتیم و با ۲ چمدون و دو ساک برگشتیم. 

اینم از فلفلی های فلفل:

دستشو مدل فرزاد تو طنز تلوزیونی چهار خونه تکون میده و میگه زشته زشته.(خاله نیلان یادش داده)

وقتی ازش میپرسیم فلفل کو اعصابت یا عمو بیژن چیکار میکنه؟دستشو مدل پرستو بازم تو طنز تلوزیونی چهار خونه میلرزونه و میگه اشاب اشاب(اعصاب).(اینم عمو بیژن یادش داده)

دامنه لغاتش روز به روز در حال افزایشه:

أمدنینی(محمدامین),  پرده, پسته, دی دی(سی دی), آپوها (هواپیما),ایما(ایمان), په(پیتزا) ,نی(نون), گوم گوم عباسی(تاب تاب عباسی) ,عمو, دایی, سحر, اومن(هومن) ,پیچ پیچی(پیچ گوشتی), ماشین, ترشی, بده ,باشه, ته(پرت) , ...

یه مکعب بازی داره که روی هر طرفش یه عکس داره.وقتی میگیم توپ یا ماشین رو پیدا کن مکعب رو میچرخونه و پیدا میکنه و بهمون نشون میده.

اینم فلفل و بابا سعید:

فلفل : بابایی...‌إمو ( عروسک المو )

بابا سعید براش آورد.

یونا : باتری

بابا سعید : باتری داره پسرم ببین روشن میشه

یونا : پیچ پیچی...باتری

بابا سعید : پسرم باتری داره

یونا : در در (میخواد کف پای إلمو رو باز کنه و باتری بذاره)

بابا سعید مجبور میشه براش بازش کنه و بهش پیچ گوشتی بده.

یونا : اتیس(عروسک اتیس) و به سرعت میره به طرف اتاقش برای اوردن اتیس

بابا سعید :

هنوزم سیب زمینی یای خونه ما  برای فلفل علامت سوالند.و فلفل روزی n بار همه رو یکی یکی نشون میده و میگه این چیه؟

عکسا رو در اولین فرصت میذارم.آخه فلفلی  اصلا نمیذاره به کارهای خونه برسم  دیگه  پشت کامپیوتر نشستن بماند.

دعا کنید فلفلی زود خوب شه.

تا بعد

 

 

 

/ 27 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مامان پرنيان

الهی من بميرم فلفلم چرا مريض شده ؟ نازی مموش که انقدر داره اذيت ميشه . مراقبش باش خانومی .

مامی پارسا و پگاه

سلام عزيز رسيدنتون بخير خوشحالم که انقدر به يونا جونم خوش گذشته اميدوارم هرچه زودتر عسلی ما خوب بشه راستی امروز تولدته ليلی جون ؟ می خوام اولين نفری باشم که تولدتو با تمام وجود بهت تبريک ميگم از خدای بزرگ می خوام هميشه در کنار بابا سعيد و يونای فلفل زندگی خيلی خوب و خوشی داشته باشی عزيز دلم

مامان آرتا

سلام!‌هميشه به گردش و خوشی!‌خدا رو شکر که خوش گذشته!‌از صبح هی ميخوام کامنت بزارم نميشه! چه شيرين زبون شده اين آقا خوشمله!‌

دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب دانشگاههای سراسر

از امروز گروه هايي با نام "ناصحان" با انجام مانور "تذکر لساني" موجوديت خود را اعلام مي کنند.گروه ‏ناصحان متشکل از بسيجياني است که "آموزش هاي ويژه مربيان عفاف و حجاب" را گذرانده اند.‏ گروه هاي "ناصحان" به دنبال آماده شدن لايحه تشکيل "وزارت امر به معروف و نهي از منکر" توسط دولت، ‏تشکيل شده و به نظر مي رسد که آنها قرار است نيروي لازم براي تشکيل اين وزارتخانه را آماده کنند. مانور تذکر لساني امروز و در اولين روز از هفته "امر به معروف و نهي از منکر" در سراسر کشور به اجرا در ‏مي آيد. مجريان اين مانور گروه هايي هستند که فرماندهان بسيج آن را "گروه ناصحان" نام داده اند.‏

کمیته‌ی پی‌جوی آزادی دانشجویان دربند

به رغم گذشت بیش از 40 روز از بازداشت دانشجویان آزادیخواه و برابری طلب هنوز از وضعیت نادر احسنی، سعید حبیبی، علی کلایی، مجید اشرف نژاد و پیمان پیران هیچ اطلاعی در دست نیست. آنان تا کنون هیچ تماس تلفنی با خانواده ی خود نداشته اند. همچنین مهدی اله یاری 1 ماه است که با خانواده ی خود تماس تلفنی نداشته است. کمیته ی پی جوی آزادی دانشجویان دربند نگرانی خود را از وضعیت این دانشجویان اعلام می دارد و تمامی افراد و سازمان های پیگیر آزادی دانشجویان را به لزوم توجه خاص به وضعیت آنان فرا می خواند ------------ برای حمایت از ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود بگذارید

مهدی

دایی سلام دوست دارم وبلاگت خیلی آلیه

مهدی

[شوخی][خداحافظ][زبان][قهقهه][قلب][خوشمزه][عینک]